Recepty


Hubové krupoto

Chcete zmenu? Chcete celozrnné chutné jedlo, ktoré je iné a predsa tak domáce? Vyskúšajte tento jednoduchý recept.

Kváskové lúpačky (bez cukru a mlieka)

Nech sa páči - zjednodušený recept s postupom na kváskové lúpačky, ktorých variabilita nesiaha iba na možnosť spraviť ich bez cukru, ale aj na vhodnosť pre alergikov na mlieko a mliečne bielkoviny. Nesladím Vám to uľahčí tu:

Muffin, keď má dieťa ABKM

Domáce muffiny a podobné rýchle zdravé alternatívy sa stali každodennom voňavou súčasťou našich večerov, či rán, odkedy zistili dieťaťu tzv. "abkm".... pripravujeme tak jedlo do škôlky a toto je niekedy na olovrant.

Cuketový s ovocím

Zakombinujte cuketu do koláča bez cukru takto.
Cuketa je dar.
Cuketa je priam až zázrak.
Neprestáva nás udivovať, koľkými rôznymi spôsobmi sa dá upraviť, či už na sladko alebo na slano.

Maková hrnčeková bublanina bez cukru

Óóó hrnčekové koláče - taká jednoduchá a dostupná forma váženia ingrediencií... sú proste veci, za ktoré sme vďačné, že ich niekto vymyslel, však?

Túto bublaninu osladíme broskyňami a kokosom. A kde je ten mak? :)

Mrkvová s krémom z mascarpone

Ako dosiahnuť, aby vaše dieťa zjedlo mrkvu?

Upečte mu mrkvový koláč. U nás to funguje.
Mrkvová torta alebo "carrot cake" je jedna z tých zdravších koláčikov aj vďaka tomu, že cesto obsahuje aj zeleninu. Naša verzia neobsahuje pridaný cukor ani fruktózu z pridaného sladidla. Vyskúšajte.

Domáca pečeňová paštéta

Ako sa nevzdať obľúbených paštét? Veď tie sú nielen chutné, ale aj výborné pre hostí, ako predjedlo alebo ako rýchla večera. Ako ju pripraviť, aby bola aj zdravá, bez prídavných látok, konzervantov a oveľa chutnejšia?

Energetické guľky z jahôd

My v Nesladím radi športujeme a preto vymýšľame a testujeme na sebe alternatívy k presladeným energetickým tyčinkám určeným pre športovcov. Vymysleli sme tieto jahodové energetické guľky.

Kulajda (bez cukru!)

Niektoré regióny ešte dodnes varia kyslé polievky s cukrom. Napriek tomu, že je zo všetkých strán zdôrazňovaná jeho škodlivosť... a napriek tomu, že aj keď ho vedome nepridáme do jedla, aj tak ho v mnohých potravinách nájdeme...

Dvojfarebný orechový

Nepiekla som.... priznám sa, že nie, lebo u nás doma ako si niet dopytu po koláčoch (teším sa...). Ale naša babka piekla a dokonca si pretvorila tento klasický recept, ktorý má v zošítku zapísaný už 30 rokov, na zdravšiu variantu z celozrnnej špaldovej múky a brezového cukru.

Celozrnné šišky

Obdobie fašiangov sú obdobím plesov a šišiek. Netvrdím, že šišky sú ideálnym pokrmom, ale priznám sa, že som ich spravila prvýkrát vo svojom živote aj ja. Len som si prerobila recept....

Pizza bez tuku - čisté sacharidy

Pizza je pre väčšinu z nás chutný pokrm.... ale žiaľ, nezdravý. Nezdravý je hlavne kvôli tomu, že obsahuje veľké množstvo tukov a sacharidov zároveň.
Dnes som robila "co dom dal" pizzu, snažiac sa urobiť ju bez tukov....

Domáce "reeses"

Reeses sú viacmenej americkou výsadou, ale istotne ich mnohí poznáte. Sú to košíčky plnené čokoládou a arašidovým maslom. Aké jednoduché a aké slávne...

Jesenná ovsená mňamka

Tento recept si našla moja 10 ročná dcérka v detskom časopise. Sama si ho upravila a vynechala ingrediencie, s ktorými už vie, že nepečieme. Dnes nás požiadala, že koláč upečie bez pomoci tak, že pritom nikto v kuchyni nebude, akurát rúru som jej zapla. Toto vzniklo:

Vanilková quinoa ... alebo puding inak

Puding je taká klasika, na ktorej sme vyrastali aj my, a občas, ale naozaj len občas, ho pripravíme aj deťom. Im už však pripravíme puding s najlepším vedomím, niečo pridáme (quinou) a niečo vezmeme (cukor, ale aj klasický polotovarový prášok).... ako na to?

1 2 »